Rozwiązania do automatyzacji MAXOLUTION®

Nasze rozwiązania systemowe MAXOLUTION® do automatyzacji fabryk oraz maszyn oferują innowacyjną technologię i gwarantują funkcjonalność. Od fazy planistycznej po uruchomienie maszyny - dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu możemy kompleksowo i samodzielnie realizować tego typu projekty. Dzięki temu nasi klienci już dziś mogą myśleć o swoich procesach w przyszłości.

Kompleksowe rozwiązania do automatyzacji od jednego dostawcy

Mają Państwo wizję w pełni zautomatyzowanej i rozwojowej fabryki? Chcieliby Państwo kompleksowo zautomatyzować swoją produkcję oraz maszyny mając jedną firmę jako technologicznego partnera? SEW-EURODRIVE to idealny wybór.

Czym jest automatyzacja?

Mężczyzna w fabryce noszący okulary VR
Rzeczywistość wirtualna - automatyzacja na wyciągnięcie ręki
Rzeczywistość wirtualna - automatyzacja na wyciągnięcie ręki

To, bez czego dziś ciężko wyobrazić sobie nowoczesną produkcję przemysłową, kiedyś było tylko niedoścignionym marzeniem. Skąd pochodzi pojęcie automatyzacji? Już w greckiej mitologii czczono boginię szczęścia Automatię, a sam Arystoteles wyraził w ramach działa „Politeja“ nadzieję, że dzięki samoczynnym narzędziom rozwiązany zostanie problem niewolnictwa.

To właśnie z Greki pochodzą pojęcia automatyzacja i automatyka, które oznaczają samoczynne lub samodzielne (autonomiczne) działanie. Jest jednak różnica między tymi pojęciami - automatyka odnosi się do samych systemów i opisuje ich całkowicie autonomiczne działanie. Automatyzacja z kolei to środki i metody, dzięki którym udział człowieka w niektórych czynnościach jest ograniczony do minimum lub zupełnie wyeliminowany.