Rozszerzona rzeczywistość - dane wspierają pracowników

  • Pracownik SEW w okularach do rozszerzonej rzeczywistości

Przeciwnicy cyfryzacji mają jej wiele do zarzucenia. Coraz częściej prognozuje się negatywne skutki digitalizacji, które będą miały wpływ na pracę oraz rozwój osobisty osób pracujących w fabrykach. Jednocześnie ma ona niesamowicie pozytywny wpływ na pracę w przyszłości, a przykładem na to jest rozszerzoną rzeczywistość.

Wzbogacenie przyszłego świata pracy

Cyfrowy bliźniak - wsparcie w wielu obszarach
Cyfrowy bliźniak - wsparcie w wielu obszarach

Cyfrowe technologie, do których zalicza się rozszerzona rzeczywistość, inteligentnie i trwale wspierają człowieka w jego pracy. Nowoczesny świat pracy w niedalekiej przyszłości nie będzie bez nich możliwy.

Szczególnie wszechstronny jest zakres zastosowania rozszerzonej rzeczywistości - największa korzyść jej stosowania to wizualne wsparcie procesów montażowych oraz późniejsza prezentacja rzeczywistych produktów. W ten sposób można łatwo unikać błędów i poprawić jakość produktów.

Zalety

  • Wizualne wsparcie zależne od kontekstu

    w zakresie konserwacji, utrzymania ruchu i montażu
  • Oszczędność czasu

    dzięki eliminacji czasochłonnego wyszukiwania informacji
  • Redukcja kosztów

    dzięki ograniczeniu nakładów związanych ze szkoleniami i dokumentacją papierową
  • Unikanie błędów i poprawa jakości

    dzięki wizualnej kontroli kroków roboczych
  • Globalna dostępność

    ekspertów za pośrednictwem systemów zdalnych opartych na rzeczywistości rozszerzonej

Prezentacja produktów w rozszerzonej rzeczywistości

W jaki sposób produkt przyszłości oddziałuje na swoje otoczenie? Jak i gdzie można go perfekcyjnie zintegrować z procesem? Prezentacja produktu oparta na rozszerzonej rzeczywistości już dziś umożliwia wizualizację cyfrowego bliźniaka w przyszłym realnym otoczeniu. Rzeczywistość mieszana pozwala klientom i użytkownikom lepiej wyobrazić sobie zastosowanie nowych produktów.

Guided Instructions - instrukcje na żądanie

Systemy przenośne lub inteligentne okulary Smart Glass pomagają pracownikom, szczególnie na etapie nauki, wykorzystując możliwości rzeczywistości rozszerzonej. W zależności od montowanego urządzenia oraz od kontekstu wyświetlane są niezbędne informacje, kolejne elementy czy kroki robocze. Za pośrednictwem wirtualnej integracji danych zostanie wygenerowany cyfrowy bliźniak, który zgodnie z kolejnością montażu utworzy ze zdigitalizowanych komponentów realny, gotowy produkt. Dzięki temu pracownik zobaczy cyfrową reprezentację tego, co, gdzie i jak powinien w rzeczywistości zmontować oraz jak powinien wyglądać produkt końcowy. W ten sposób będzie mógł w ramach swojego obszaru każdorazowo sprawdzić, czy efekt jego pracy jest prawidłowy.

Za pośrednictwem okularów holograficznych (HoloLens) pokazujemy na przykład pokazujemy pracownikom zatrudnionym w obszarze montażowym ważne oraz zależne od kontekstu informacje dotyczące kolejnego kroku roboczego w danym procesie. Pracownik za pomocą gestów lub głosu będzie zatwierdzał poszczególne kroki procesu i tym samym przechodził do kolejnych.

Oferujemy jednak znacznie więcej możliwości wsparcia procesów montażowych. Stosujemy tablety zainstalowane na naszych asystentach montażu – wspierają one monterów, gdyż umożliwiają wizualizację danych oraz komponentów w procesie montażu. Co więcej, w przypadku konstrukcji specjalnych, jest możliwość, na przykład obejrzenia na tablecie filmu instruktażowego.

Montowane komponenty, takie jak koła zębate czy wały, operator pobiera z odpowiednich półek znajdujących się w jego obszarze montażowym. Aby podczas montażu każdorazowo stosowane były prawidłowe komponenty, asystent montażu połączony jest z systemem regałów, a instalacja Pick by Light wskazuje pracownikowi odpowiednią półkę. Gdy pracownik pobierze część, musi potwierdzić to na regale.

W związku z tym, że w danym obszarze montażowym składanych może być kilkaset różnych wariantów produktu, a w przypadku szczytów produkcyjnych pracownicy muszą "przeskakiwać" z obszaru na obszar, tego typu rozwiązania stanowią znaczne ułatwienie. Dobrym przykładem są koła zębate, po których na pierwszy rzut oka nie widać, ile mają zębów - 120, 125 lub 140?

Informacje wspierają procesy i zapewniają pełny podgląd

Pełna przejrzystość w procesie produkcyjnym
Pełna przejrzystość w procesie produkcyjnym

W cyfrowej fabryce przyszłości udostępniane informacje będą optymalnie wspierały ludzi podczas pracy. Na zdjęciu po lewo - instrukcja montażu i dane dotyczące montażu na żywo falowników MOVI-C® .

Zdalna pomoc w ramach globalnej sieci

Dzięki zdalnej pomocy zapewniona jest ogólnoświatowa dostępność ekspertów. To umożliwia natychmiastowe analizowanie i podejmowanie ewentualnych działań zaradczych. Podczas udzielania zdalnej pomocy wirtualne treści uzupełniają transmisję wideo. Wspierają one komunikację pomiędzy inżynierem utrzymania ruchu na miejscu awarii a ekspertem SEW-EURODRIVE.

Z chęcią Państwu doradzimy

  • Nasi specjaliści znają Państwa branżę oraz jej potrzeby
  • Pozostają niezmiennie do Państwa dyspozycji, w każdym miejscu na świecie
  • Dysponujemy odpowiednią wiedzą oraz narzędziami, aby zapewnić Państwu optymalne doradztwo
Kontakt

Proszę wprowadzić swój kod pocztowy, aby skontaktować się z odpowiednią osobą kontaktową.

Service
CMS_OPEN_VIDEO

Factory automation

Samojezdne wózki transportowe AGV dla Twojej inteligentnej fabryki przyszłości

Ostatnio odwiedzone