Rozszerzona rzeczywistość - dane wspierają pracowników

 • Pracownik SEW w okularach do rozszerzonej rzeczywistości

Przeciwnicy cyfryzacji mają jej wiele do zarzucenia. Coraz częściej prognozuje się negatywne skutki digitalizacji, które będą miały wpływ na pracę oraz rozwój osobisty osób pracujących w fabrykach. Jednocześnie ma ona niesamowicie pozytywny wpływ na pracę w przyszłości, a przykładem na to jest rozszerzoną rzeczywistość.

Wzbogacenie przyszłego świata pracy

Cyfrowy bliźniak - wsparcie w wielu obszarach
Cyfrowy bliźniak - wsparcie w wielu obszarach

Cyfrowe technologie, do których zalicza się rozszerzona rzeczywistość, inteligentnie i trwale wspierają człowieka w jego pracy. Nowoczesny świat pracy w niedalekiej przyszłości nie będzie bez nich możliwy.

Szczególnie wszechstronny jest zakres zastosowania rozszerzonej rzeczywistości - największa korzyść jej stosowania to wizualne wsparcie procesów montażowych oraz późniejsza prezentacja rzeczywistych produktów. W ten sposób można łatwo unikać błędów i poprawić jakość produktów.

Zalety

 • Wizualne wsparcie zależne od kontekstu

  w zakresie konserwacji, utrzymania ruchu i montażu
 • Oszczędność czasu

  dzięki eliminacji czasochłonnego wyszukiwania informacji
 • Redukcja kosztów

  dzięki ograniczeniu nakładów związanych ze szkoleniami i dokumentacją papierową
 • Unikanie błędów i poprawa jakości

  dzięki wizualnej kontroli kroków roboczych
 • Globalna dostępność

  ekspertów za pośrednictwem systemów zdalnych opartych na rzeczywistości rozszerzonej

Prezentacja produktów w rozszerzonej rzeczywistości

W jaki sposób produkt przyszłości oddziałuje na swoje otoczenie? Jak i gdzie można go perfekcyjnie zintegrować z procesem? Prezentacja produktu oparta na rozszerzonej rzeczywistości już dziś umożliwia wizualizację cyfrowego bliźniaka w przyszłym realnym otoczeniu. Rzeczywistość mieszana pozwala klientom i użytkownikom lepiej wyobrazić sobie zastosowanie nowych produktów.

Guided Instructions - instrukcje na żądanie

Otwórz materiał wideo
Rozszerzona rzeczywistość wspiera wizualizację kroków montażowych

Systemy przenośne lub inteligentne okulary Smart Glass pomagają pracownikom, szczególnie na etapie nauki, wykorzystując możliwości rzeczywistości rozszerzonej. W zależności od montowanego urządzenia oraz od kontekstu wyświetlane są niezbędne informacje, kolejne elementy czy kroki robocze. Za pośrednictwem wirtualnej integracji danych zostanie wygenerowany cyfrowy bliźniak, który zgodnie z kolejnością montażu utworzy ze zdigitalizowanych komponentów realny, gotowy produkt. Dzięki temu pracownik zobaczy cyfrową reprezentację tego, co, gdzie i jak powinien w rzeczywistości zmontować oraz jak powinien wyglądać produkt końcowy. W ten sposób będzie mógł w ramach swojego obszaru każdorazowo sprawdzić, czy efekt jego pracy jest prawidłowy.

Za pośrednictwem okularów holograficznych (HoloLens) pokazujemy na przykład pokazujemy pracownikom zatrudnionym w obszarze montażowym ważne oraz zależne od kontekstu informacje dotyczące kolejnego kroku roboczego w danym procesie. Pracownik za pomocą gestów lub głosu będzie zatwierdzał poszczególne kroki procesu i tym samym przechodził do kolejnych.

Oferujemy jednak znacznie więcej możliwości wsparcia procesów montażowych. Stosujemy tablety zainstalowane na naszych asystentach montażu – wspierają one monterów, gdyż umożliwiają wizualizację danych oraz komponentów w procesie montażu. Co więcej, w przypadku konstrukcji specjalnych, jest możliwość, na przykład obejrzenia na tablecie filmu instruktażowego.

Montowane komponenty, takie jak koła zębate czy wały, operator pobiera z odpowiednich półek znajdujących się w jego obszarze montażowym. Aby podczas montażu każdorazowo stosowane były prawidłowe komponenty, asystent montażu połączony jest z systemem regałów, a instalacja Pick by Light wskazuje pracownikowi odpowiednią półkę. Gdy pracownik pobierze część, musi potwierdzić to na regale.

W związku z tym, że w danym obszarze montażowym składanych może być kilkaset różnych wariantów produktu, a w przypadku szczytów produkcyjnych pracownicy muszą "przeskakiwać" z obszaru na obszar, tego typu rozwiązania stanowią znaczne ułatwienie. Dobrym przykładem są koła zębate, po których na pierwszy rzut oka nie widać, ile mają zębów - 120, 125 lub 140?

Informacje wspierają procesy i zapewniają pełny podgląd

Pełna przejrzystość w procesie produkcyjnym
Pełna przejrzystość w procesie produkcyjnym

W cyfrowej fabryce przyszłości udostępniane informacje będą optymalnie wspierały ludzi podczas pracy. Na zdjęciu po lewo - instrukcja montażu i dane dotyczące montażu na żywo falowników MOVI-C® .

Zdalna pomoc w ramach globalnej sieci

Dzięki zdalnej pomocy zapewniona jest ogólnoświatowa dostępność ekspertów. To umożliwia natychmiastowe analizowanie i podejmowanie ewentualnych działań zaradczych. Podczas udzielania zdalnej pomocy wirtualne treści uzupełniają transmisję wideo. Wspierają one komunikację pomiędzy inżynierem utrzymania ruchu na miejscu awarii a ekspertem SEW-EURODRIVE.

Z chęcią Państwu doradzimy

 • Nasi specjaliści znają Państwa branżę oraz jej potrzeby
 • Pozostają niezmiennie do Państwa dyspozycji, w każdym miejscu na świecie
 • Dysponujemy odpowiednią wiedzą oraz narzędziami, aby zapewnić Państwu optymalne doradztwo
Kontakt

Proszę wprowadzić swój kod pocztowy, aby skontaktować się z odpowiednią osobą kontaktową.

Service
Samojezdne wózki transportowe AGV dla Twojej inteligentnej fabryki przyszłości
Factory automation

Ładuję materiał wideo...

Samojezdne wózki transportowe AGV dla Twojej inteligentnej fabryki przyszłości

Factory automation

Samojezdne wózki transportowe AGV dla Twojej inteligentnej fabryki przyszłości

Ostatnio odwiedzone