Wirtualna rzeczywistość pozwala planować przyszłość już dziś

 • Mężczyzna noszący okulary VR

W ramach Przemysłu 4.0 wszystkie procesy biznesowe ulegają cyfryzacji. Przedsiębiorstwa stają się inteligentne, a pracownicy rozwijają swoje kompetencje. Praca zostaje na nowo zdefiniowana. Zespoły składające się osób specjalizujących się w różnych dziedzinach monitorują procesy i w sposób inteligentny dyrygują tworzeniem wartości.

Ścisłe połączenie poszczególnych procesów produkcyjnych dzięki innowacyjnej technologii IT stanowi podstawę nowoczesnych Smart Factory. Filozofia produkcji bazująca na Przemyśle 4.0 przyczyni się do tego, że w przyszłości świat realny połączy się ze światem wirtualnym. W ten sposób możliwe będzie opracowanie nowych metod i procesów produkcyjnych.

To nowoczesne podejście zakłada, że komunikacja nie będzie się ograniczała wyłącznie do maszyn oraz systemów zintegrowanych. W ramach Przemysłu 4.0 wszystkie systemy są ze sobą inteligentnie połączone, a komunikacja realizowana w czasie zbliżonym do rzeczywistego obejmuje również wytwarzane produkty.

Zalety

 • Idealna wizualizacja maszyn

  dzięki szczegółowej symulacji działań fabryki, możliwy jest wirtualny spacer po zakładzie z wykorzystaniem okularów VR.
 • Optymalizacja przebiegu procesów

  dzięki VR możliwa jest konsultacja z Klientem i identyfikacja błędów planistycznych oraz wszelkich niezbędnych optymalizacji we wczesnej fazie projektu.
 • Zapewnienie ergonomii

  dzięki dokładnej analizie montażowych miejsc pracy w świecie wirtualnym i precyzyjnym dostosowaniu ich do pracowników.

Podejrzyj w VR maszyny, które dopiero powstaną

W ramach VR można bezpośrednio podejrzeć cały proces
W ramach VR można bezpośrednio podejrzeć cały proces
W ramach VR można bezpośrednio podejrzeć cały proces

W ramach rzeczywistości wirtualnej (VR) jeszcze przed wykonaniem obszaru produkcyjnego możliwe jest zaplanowanie nowych maszyn, a następnie ich podgląd. Jest to możliwe dzięki szczegółowej symulacji i emulacji poszczególnych kroków procesowych w świecie wirtualnym.

Następnie odpowiednie oprogramowanie symuluje całą instalację, a w ramach tej symulacji oraz przy użyciu okularów VR można „zanurkować” w linię produkcyjną. Symulacja w wirtualnej rzeczywistości jest na tyle inteligentna, że systemy asystenckie reagują na pozycję użytkownika - jeżeli znajduje się on na ich drodze przejazdu, wówczas zatrzymują się.

Wszystko odbywa się dokładnie tak, jak podczas rzeczywistej eksploatacji. Asystenci wznowią swoją pracę dopiero wtedy, gdy w ramach symulacji użytkownik znajdzie się w innym miejscu obszaru produkcyjnego.

Wizualizacja przepływu materiałów

W ramach naszych symulacji w czasie rzeczywistym już w fazie planowania, a więc jeszcze zanim rozpoczną się prace konstrukcyjne lub eksploatacja linii produkcyjnej, wspólnie z klientem sprawdzamy maszyny i procesy. Przynosi to naszym Klientom wymierne korzyści. Dlaczego? Już na etapie planowania rozpoznaje się problemy i usuwa błędy, a nasi Klienci otrzymują indywidualne rozwiązania, które mogą wspólnie z nami wdrażać. Umożliwia to rzetelną analizę procesów oraz wczesne wykrywanie strat.

Na podstawie realnych danych z otoczenia, produkcji oraz konstrukcji w wirtualnej rzeczywistości tworzymy linię produkcyjną, która pod kątem realizowanych procesów dokładnie odpowiada późniejszej, realnej linii. Dzięki wspomnianej symulacji możliwa jest - również w odniesieniu do sterowania - optymalizacja wszelkich procesów, aż do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów. Wirtualna rzeczywistość umożliwia podgląd oraz sprawdzenie wszystkich szczegółów maszyny.

Jeśli klient zaakceptuje maszynę na tym etapie, na podstawie pozyskanych z symulacji danych rozpoczynamy wykonanie. Pozwala to znacznie skrócić czas uruchomienia i zminimalizować ryzyko.

Planowanie miejsc pracy

Wirtualne miejsca pracy umożliwiają dokładne planowanie przyszłych miejsc pracy. Już dziś w cyfrowym świecie możliwe jest zaplanowanie i przeanalizowanie ergonomii i wydajności. Wirtualne miejsca pracy wykorzystywane są również w obszarze kwalifikacyjnym i szkoleniowym - już dziś możliwe jest szkolenie pracowników dla nowych miejsc pracy.

Planowanie produkcji

Za pośrednictwem rzeczywistości wirtualnej już teraz można planować i wizualizować przyszłe produkty. Ponadto możliwe jest w VR przeprowadzenie szkoleń w zakresie produktów, które dopiero powstaną.

Wizualizacja przyszłych procesów możliwa już dziś

Wsparcie działu sprzedaży rozwiązaniami z zakresu wirtuanlnej rzeczywistości pomaga wywołać efekt "wow!" u Klientów, ponieważ nic nie jest tak przekonujące, jak możliwość „zanurkowania” do fabryki jutra w wirtualnym świecie, aby ją zwiedzić i ocenić najbardziej skomplikowane procesy.

Z chęcią Państwu doradzimy

 • Nasi specjaliści znają Państwa branżę oraz jej potrzeby
 • Pozostają niezmiennie do Państwa dyspozycji, w każdym miejscu na świecie
 • Dysponujemy odpowiednią wiedzą oraz narzędziami, aby zapewnić Państwu optymalne doradztwo
Kontakt

Proszę wprowadzić swój kod pocztowy, aby skontaktować się z odpowiednią osobą kontaktową.

Service
CMS_OPEN_VIDEO

Factory automation

Samojezdne wózki transportowe AGV dla Twojej inteligentnej fabryki przyszłości

Service
CMS_OPEN_VIDEO

Automatyzacja w branży automotive

Nasze sprawdzone rozwiązania MAXOLUTION® dla branży motoryzacyjnej wspierają Cię w drodze do smart factory

Ostatnio odwiedzone