Wirtualna rzeczywistość pozwala planować przyszłość już dziś

 • Mężczyzna noszący okulary VR

W ramach Przemysłu 4.0 wszystkie procesy biznesowe ulegają cyfryzacji. Przedsiębiorstwa stają się inteligentne, a pracownicy rozwijają swoje kompetencje. Praca zostaje na nowo zdefiniowana. Zespoły składające się osób specjalizujących się w różnych dziedzinach monitorują procesy i w sposób inteligentny dyrygują tworzeniem wartości.

Ścisłe połączenie poszczególnych procesów produkcyjnych dzięki innowacyjnej technologii IT stanowi podstawę nowoczesnych Smart Factory. Filozofia produkcji bazująca na Przemyśle 4.0 przyczyni się do tego, że w przyszłości świat realny połączy się ze światem wirtualnym. W ten sposób możliwe będzie opracowanie nowych metod i procesów produkcyjnych.

To nowoczesne podejście zakłada, że komunikacja nie będzie się ograniczała wyłącznie do maszyn oraz systemów zintegrowanych. W ramach Przemysłu 4.0 wszystkie systemy są ze sobą inteligentnie połączone, a komunikacja realizowana w czasie zbliżonym do rzeczywistego obejmuje również wytwarzane produkty.

Zalety

 • Idealna wizualizacja maszyn

  dzięki szczegółowej symulacji działań fabryki, możliwy jest wirtualny spacer po zakładzie z wykorzystaniem okularów VR.
 • Optymalizacja przebiegu procesów

  dzięki VR możliwa jest konsultacja z Klientem i identyfikacja błędów planistycznych oraz wszelkich niezbędnych optymalizacji we wczesnej fazie projektu.
 • Zapewnienie ergonomii

  dzięki dokładnej analizie montażowych miejsc pracy w świecie wirtualnym i precyzyjnym dostosowaniu ich do pracowników.

Podejrzyj w VR maszyny, które dopiero powstaną

W ramach VR można bezpośrednio podejrzeć cały proces
W ramach VR można bezpośrednio podejrzeć cały proces
W ramach VR można bezpośrednio podejrzeć cały proces

W ramach rzeczywistości wirtualnej (VR) jeszcze przed wykonaniem obszaru produkcyjnego możliwe jest zaplanowanie nowych maszyn, a następnie ich podgląd. Jest to możliwe dzięki szczegółowej symulacji i emulacji poszczególnych kroków procesowych w świecie wirtualnym.

Następnie odpowiednie oprogramowanie symuluje całą instalację, a w ramach tej symulacji oraz przy użyciu okularów VR można „zanurkować” w linię produkcyjną. Symulacja w wirtualnej rzeczywistości jest na tyle inteligentna, że systemy asystenckie reagują na pozycję użytkownika - jeżeli znajduje się on na ich drodze przejazdu, wówczas zatrzymują się.

Wszystko odbywa się dokładnie tak, jak podczas rzeczywistej eksploatacji. Asystenci wznowią swoją pracę dopiero wtedy, gdy w ramach symulacji użytkownik znajdzie się w innym miejscu obszaru produkcyjnego.

Wizualizacja przepływu materiałów

W ramach naszych symulacji w czasie rzeczywistym już w fazie planowania, a więc jeszcze zanim rozpoczną się prace konstrukcyjne lub eksploatacja linii produkcyjnej, wspólnie z klientem sprawdzamy maszyny i procesy. Przynosi to naszym Klientom wymierne korzyści. Dlaczego? Już na etapie planowania rozpoznaje się problemy i usuwa błędy, a nasi Klienci otrzymują indywidualne rozwiązania, które mogą wspólnie z nami wdrażać. Umożliwia to rzetelną analizę procesów oraz wczesne wykrywanie strat.

Na podstawie realnych danych z otoczenia, produkcji oraz konstrukcji w wirtualnej rzeczywistości tworzymy linię produkcyjną, która pod kątem realizowanych procesów dokładnie odpowiada późniejszej, realnej linii. Dzięki wspomnianej symulacji możliwa jest - również w odniesieniu do sterowania - optymalizacja wszelkich procesów, aż do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów. Wirtualna rzeczywistość umożliwia podgląd oraz sprawdzenie wszystkich szczegółów maszyny.

Jeśli klient zaakceptuje maszynę na tym etapie, na podstawie pozyskanych z symulacji danych rozpoczynamy wykonanie. Pozwala to znacznie skrócić czas uruchomienia i zminimalizować ryzyko.

Planowanie miejsc pracy

Wirtualne miejsca pracy umożliwiają dokładne planowanie przyszłych miejsc pracy. Już dziś w cyfrowym świecie możliwe jest zaplanowanie i przeanalizowanie ergonomii i wydajności. Wirtualne miejsca pracy wykorzystywane są również w obszarze kwalifikacyjnym i szkoleniowym - już dziś możliwe jest szkolenie pracowników dla nowych miejsc pracy.

Planowanie produkcji

Za pośrednictwem rzeczywistości wirtualnej już teraz można planować i wizualizować przyszłe produkty. Ponadto możliwe jest w VR przeprowadzenie szkoleń w zakresie produktów, które dopiero powstaną.

Wizualizacja przyszłych procesów możliwa już dziś

Wsparcie działu sprzedaży rozwiązaniami z zakresu wirtuanlnej rzeczywistości pomaga wywołać efekt "wow!" u Klientów, ponieważ nic nie jest tak przekonujące, jak możliwość „zanurkowania” do fabryki jutra w wirtualnym świecie, aby ją zwiedzić i ocenić najbardziej skomplikowane procesy.

Z chęcią Państwu doradzimy

 • Nasi specjaliści znają Państwa branżę oraz jej potrzeby
 • Pozostają niezmiennie do Państwa dyspozycji, w każdym miejscu na świecie
 • Dysponujemy odpowiednią wiedzą oraz narzędziami, aby zapewnić Państwu optymalne doradztwo
Kontakt

Proszę wprowadzić swój kod pocztowy, aby skontaktować się z odpowiednią osobą kontaktową.

Service
Samojezdne wózki transportowe AGV dla Twojej inteligentnej fabryki przyszłości
Factory automation

Ładuję materiał wideo...

Samojezdne wózki transportowe AGV dla Twojej inteligentnej fabryki przyszłości

Factory automation

Samojezdne wózki transportowe AGV dla Twojej inteligentnej fabryki przyszłości

Service
Nasze sprawdzone rozwiązania MAXOLUTION® dla branży motoryzacyjnej wspierają Cię w drodze do smart factory
Automatyzacja dla branży automotive

Ładuję materiał wideo...

Nasze sprawdzone rozwiązania MAXOLUTION® dla branży motoryzacyjnej wspierają Cię w drodze do smart factory

Automatyzacja w branży automotive

Nasze sprawdzone rozwiązania MAXOLUTION® dla branży motoryzacyjnej wspierają Cię w drodze do smart factory

Ostatnio odwiedzone