Wyświetl więcej

Nasze rozwiązania w zakresie techniki transportu bliskiego

Technika napędowa SEW-EURODRIVE - podstawa płynnego i sprawnego przepływu materiałów

Technika transportu bliskiego łączy w sprawnie działający system poszczególne maszyny wykorzystywane w produkcji napojów oraz przeznaczone do transportu pojedynczych pojemników, opakowań zbiorczych lub palet wzdłuż całej linii produkcyjnej.

Ograniczenia przestrzenne często sprawiają, że w projektowaniu systemów transportowych trzeba zastosować elastyczne rozwiązania, aby spełnić najróżniejsze wymagania.

Tym bardziej pożądane są kompleksowe rozwiązania oparte o niezawodne i energooszczędne napędy. Poza tym możliwość łączenia naszych komponentów napędowych w sieć zapewnia monitorowanie stanu maszyny.

Skontaktuj się z nami - mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie!

Istotne założenia

Redukcja emisji CO2

W obliczu zmian klimatycznych przedsiębiorstwa muszą zadbać o ograniczenie swojego bezpośredniego i pośredniego śladu węglowego we wszystkich obszarach działalności. Energooszczędne napędy są w tym aspekcie kluczowym kryterium zrównoważonego rozwoju.

Moc

Wysoka wydajność napełniania jest skutecznie wykorzystywana tylko wtedy, gdy po zakończeniu tego procesu butelka lub puszka zostanie szybko i sprawnie przetransportowana przez kolejne kroki produkcyjne - łącznie z etapem paletyzacji.

Dostępność maszyn

Monitorowanie stanu zapewnia przejrzystość nie tylko w odniesieniu do systemu napędowego, ale też do całej linii produkcyjnej. W ten sposób użytkownicy mogą prognozować wystąpienie krytycznych zmian stanu, co pozwala na działania z zakresu konserwacji prewencyjnej i optymalizację działań.

Higiena

Wysokie standardy higieniczne stawiają rygorystyczne wymogi w zakresie regularnego czyszczenia. Specjalne warianty urządzeń zaprojektowane do eksploatacji w strefach mokrych, takie jak higieniczna konstrukcja o gładkiej powierzchni i zaokrąglonych konturach, idealnie nadają się do procesów czyszczenia na miejscu (CIP, Clean In Place).

Nasze rozwiązania

Przemysł produkcji napojów - numerowana technika transportu bliskiego

1. Transport zbiorników

Przenośnik zbiorników jest odpowiedzialny za przemieszczanie zbiorników pomiędzy poszczególnymi maszynami w procesie rozlewu napojów - obejmuje zatem technologię przenośnikową, która stanowi ważny łącznik w obszarze produkcji. Linia transportowa składa się przy tym z różnych elementów, takich jak przenośnik zawiasowy, system łączenia niepowodujący naprężeń, transport masowy i sekcja buforowa.



Wymagania systemowe

  • precyzyjna kontrola zapewniająca bezpieczny transport pojemników
  • zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego
  • rozwiązanie napędowe do wymagających warunków otoczenia takich jak strefy mokre
  • szybka instalacja i uruchomienie

Nasze rozwiązanie

Jednostka napędowa MOVIGEAR® classic Jednostka napędowa MOVIGEAR® classic Falowniki szafowe MOVITRAC® advanced Falowniki szafowe MOVITRAC® advanced Środki smarne Środki smarne

2. Transport pojemników

Transporter pojemników jest odpowiedzialny za przemieszczanie, pozycjonowanie, dystrybucję i obracanie pojemników w obszarze linii rozlewniczej. W ramach linii transportowej zastosowanie znajdują różne elementy: przenośniki z taśmą modułową oraz przenośniki rolkowe, a także stacje dystrybucyjne i obrotowe znajdujące się przed paletyzerami.

Wymagania systemowe

  • wysoka jakość regulacji na potrzeby szybkiej i dynamicznej kontroli prędkości
  • niski poziom emisji hałasu
  • zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego
  • łatwe czyszczenie

Nasze rozwiązanie

Jednostka napędowa MOVIGEAR® performance Jednostka napędowa MOVIGEAR® performance Falowniki MOVITRAC® advanced Falowniki MOVITRAC® advanced Moduły oprogramowania MOVIKIT® Moduły oprogramowania MOVIKIT®

3. Transport palet

Transportu palet obejmuje kompletną drogę przez cały zakład produkcyjny - od strefy przyjęcia pustych pojemników zwrotnych, do działu wysyłki gotowych towarów. Linia przenośnikowa składa się z różnych elementów - przenośnika rolkowego lub łańcuchowego, transferu narożnego do zmiany kierunku transportu czy też stacji podawania i odbioru.

Wymagania systemowe

  • kontrola wysokich momentów rozruchowych podczas transportu ciężkich ładunków
  • wytrzymała technika ze względu na trudne warunki eksploatacji
  • zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego
  • pozycjonowanie podczas umieszczania i wyjmowania pojemników

Nasze rozwiązanie

Silniki trójfazowe serii DR.. Silniki trójfazowe serii DR.. Motoreduktor z falownikiem MOVIMOT® Motoreduktor z falownikiem MOVIMOT® Moduły oprogramowania MOVIKIT® Moduły oprogramowania MOVIKIT®

Z chęcią Państwu doradzimy

Nasi eksperci znają Państwa branżę oraz wymagania. Pozostają niezmiennie do Państwa dyspozycji, w każdym miejscu na świecie