Ahkera Smart Tech

  • Odprawa bagażu firmy Ahkera

    Mechatroniczne rozwiązania napędowe zapewniające najwyższą wydajność odprawy bagażu.

    Nowoczesna instalacja do odprawy bagażu na lotnisku w Helsinkach oszczędza miejsce i energię i można ją łatwo zintegrować z istniejącą infrastrukturą.

Wiele lotnisk z uwagi na obsługę coraz większej liczby pasażerów rozbudowuje i modernizuje swoje instalacje do odprawy bagażu. Firma Ahkera jako pierwsza utworzyła system do w pełni zautomatyzowanego załadunku oraz rozładunku kontenerów ULD oraz wózków bagażowych.

W pełni zautomatyzowana odprawa bagażu firmy Ahkera z rozwiązaniami napędowymi SEW-EURODRIVE.

W pełni zautomatyzowana odprawa bagażu firmy Ahkera

Zwykła odprawa bagażu wymaga wiele pracy ręcznej i dużo miejsca potrzebnego do sortowania i rozdzielania bagażu po locie. Zautomatyzowane komisjonowanie bagażu pozostaje trudnym do realizacji zadaniem. Ahkera Smart Tech jako pierwsza firma na całym świecie opracowała system do w pełni zautomatyzowanego załadunku oraz rozładunku jednokontenerówstek ULD. Gwarantuje to dodatkowe bezpieczeństwo pracy i mniejsze koszty operacyjne i osobowe. Ponadto zastosowanie rozwiązania Ahkera oszczędza cenne miejsce w hali odpraw. Rozwiązanie to jest także w tym sensie jedyne w swoim rodzaju, że bardzo łatwo je zintegrować z istniejącą infrastrukturą. Zapewnia to akceptowalny poziom kosztów inwestycyjnych.

Jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie dla w pełni zautomatyzowanej odprawy bagażu na lotniskach

Najważniejszymi kryteriami firmy Ahkera stawianymi nowemu systemowi transportu bagażu były najwyższa wydajność energetyczna, elastyczność i funkcjonalność. Ponadto zamontowanych miało zostać możliwie mało wariantów, aby utrzymać koszty instalacyjne i konserwacji na możliwie niskim poziomie. Dlatego też Ahkera zdecydowała się na zastosowanie naszych wysokowydajnych, mechatronicznych układów napędowych MOVIGEAR® składających się z silnika, przekładni oraz elektroniki połączonych w jednej kompaktowej jednostce mechanicznej oraz naszego silnika sterowanego elektronicznie DRC.. Dzięki swojej wybitnej wytrzymałości na obciążenia nasze jednostki MOVIGEAR® są optymalnie przystosowane do wymagań techniki transportu bagażu. Silnik sterowany elektronicznie DRC.. wypełnia dodatkowo w sposób elastyczny i wszechstronny zadania pozycjonowania, niezbędne przy obsłudze bagażu i kontenerów ULD. Po przeprowadzeniu tylko jednego testu można było uruchomić instalację na lotnisku w Helsinkach.

Poprzez połączenie wysokowydajnych komponentów uzyskujemy maksymalną wydajność systemową. W ten sposób niezbędna do transportu bagażu energia może zostać zredukowana o ponad 35% w stosunku do innych systemów. Duży zakres mocy umożliwia zmniejszenie liczby montowanych wariantów, a tym samym nakładów na konserwację i części zamienne. W stacjach podnoszenia i przy załadunku kontenerów ULD stosowany jest uniwersalny silnik sterowany elektronicznie DRC.. Ten kompaktowy silnik ze zintegrowaną elektroniką napędową obsługuje wszystkie pozycje wymagające precyzyjnego pozycjonowania.

Ponad 35% oszczędności energii

Wyzwanie

Wysoka wydajność energetyczna i kompaktowa forma przy wysokiej funkcjonalności były wymaganiami stawianymi systemowi transportu bagażu.

Rozwiązanie

Nasza seria napędów MOVIGEAR® w połączeniu z silnikiem sterowanym elektronicznie DRC.. spełnia te kryteria w sposób optymalny i wykorzystywana jest na wielu lotniskach.

Kontakt
Kontakt w sprawie referencji Lotnisko w Helsinkach

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Chciałbyś skonsultować z nami swój projekt? Wyślij do nas wiadomość z ewentualnymi pytaniami.

Wyślij zapytanie
Kontakt

Proszę wprowadzić swój kod pocztowy, aby skontaktować się z odpowiednią osobą kontaktową.

Dowiedz się więcej
Firma Ahkera jako pierwsza utworzyła system do w pełni zautomatyzowanego załadunku oraz rozładunku jednostek ULD oraz wózków bagażowych.
W pełni zautomatyzowany system transportu bagażu firmy Ahkera

Ładuję materiał wideo...

Firma Ahkera jako pierwsza utworzyła system do w pełni zautomatyzowanego załadunku oraz rozładunku jednostek ULD oraz wózków bagażowych.

W pełni zautomatyzowany transport bagażu od firmy Ahkera

Firma Ahkera jako pierwsza utworzyła system do w pełni zautomatyzowanego załadunku oraz rozładunku kontenerów ULD oraz wózków bagażowych.

Pliki do pobrania

Ostatnio odwiedzone