Optymalne rozwiązania napędowe na lotnisku Gatwick w Londynie

 • Technika transportu bagażu z MOVIGEAR® na lotnisku Gatwick w Londynie

  Dobre praktyki w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz oszczędności energii.

  Dzięki naszym 1500 napędom mechatronicznym MOVIGEAR® londyńskiemu lotnisku udało się obniżyć koszty zużycia energii. Idealne rozwiązanie napędowe i bezpieczna przyszłość.

Lotnisko Gatwick w Londynie obsługuje coraz większą liczbę pasażerów. W celu umożliwienia ich sprawnej odprawy rozbudowano istniejące systemy transportowe bagażu w terminalu północnym i południowym.

Lotnisko Gatwick w Londynie dzięki zastosowaniu MOVIGEAR® znacząco obniżyło koszty zużycia energii.

Redukcja zużycia energii z MOVIGEAR®

Dysponując funduszem inwestycyjnym w wysokości 1 miliarda funtów londyńskie lotnisko Gatwick rozbudowało swoje linie transportu bagażu. Z uwagi na rosnącą liczbę pasażerów lotnisko Gatwick zamierzało podwyższyć zdolność transportową bagażu do liczby ponad 24 milionów pasażerów rocznie (obecnie obsługiwanych jest tu ponad 30 milionów pasażerów rocznie). Przy tym dla lotniska znaczenie miało nie tylko zapewnienie niezawodności systemu transportowego,

ale też oszczędność energii, zredukowanie liczby wariantów oraz obniżenie kosztów instalacyjnych oraz uruchomienia. Udało się to dzięki naszym mechatronicznym systemom napędowym MOVIGEAR®.

Redukcja zużycia energii z MOVIGEAR®

Wysokowydajne układy napędowe MOVIGEAR® składają się z silnika, przekładni oraz elektroniki połączonej w jednej kompaktowej jednostce mechatronicznej. Ich wysoka wytrzymałość na obciążenia jest optymalnie dostosowana do szczególnych wymagań techniki transportu bagażu w przemyśle lotniczym umożliwiając tym samym redukcję stosowanych wariantów, zmniejszenie mocy instalacji i zużycia energii. Zalety MOVIGEAR® to przede wszystkim wysoka klasa energooszczędności (Super Premium Efficiency) silnika, co przekłada się na oszczędność energii i zrównoważoną eksploatację. Zalety te doceniło także lotnisko Gatwick w Londynie wybierając w lipcu 2010 roku SEW-EURODRIVE, innowacyjnego producenta technologii napędowej, jako wykonawcę przebudowy terminala północnego i południowego.

W chwili obecnej ponad 1500 napędów dba o sprawne i niezawodne funkcjonowanie instalacji. Lotnisko Gatwick zamierza jednakże zwiększyć liczbę naszych napędów MOVIGEAR® do ponad 2000 sztuk. A to wszystko z uwagi na następujące zalety MOVIGEAR® :

 • Oszczędność energii
 • Redukcja wariantów do 7 zastosowanych konfiguracji napędów
 • Obniżenie mocy instalacji
 • Obniżenie kosztów instalacji oraz uruchomienia.
 • Sterowanie poprzez interfejs AS v3.0 z jednym włącznikiem serwisowym na każdy napęd
 • Szybki i prosty dostęp do parametrów pracy
 • Wersja z szybkozłączami umożliwiająca szybką wymianę
 • Dwa sygnały na potrzeby czujników dla zapór świetlnych i zużycia taśmy przekazywane są poprzez węzeł AS-I do sterowania
Od 30% do 50% oszczędności energii dzięki MOVIGEAR®

Wymagania klienta

Przy modernizacji systemu transportu bagażu na londyńskim lotnisku Gatwick istotnym celem była instalacja niezawodnych, wydajnych napędów. Najważniejszymi kryteriami płynącymi z tego założenia była niezawodność, wydajność energetyczna i redukcja liczby wariantów.

Rozwiązanie:

Dzięki naszej wysokowydajnej mechatronicznej technice napędowej z MOVIGEAR® lotnisku Gatwick udało się osiągnąć dużo lepszy efekt, niż zakładano: zapewniając oszczędność energii od 30% do 50% MOVIGEAR® spełnił kryteria te w sposób optymalny i obecnie stosowany jest na lotniskach na całym świecie.

Cytat Alex Adams, Główny inżynier ds. systemów bagażowych na lotnisku Gatwick

Instalacja wydajnych napędów i wydajność energetyczna na pierwszym miejscu

Przy modernizacji naszego systemu transportu bagażu na lotnisku Gatwick istotnym celem była instalacja niezawodnych, wydajnych napędów. Najważniejszymi kryteriami płynącymi z tego założenia była absolutna niezawodność...

Otwórz
Kontakt
Kontakt w sprawie referencji Lotnisko Gatwick

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Chciałbyś skonsultować z nami swój projekt? Wyślij do nas wiadomość z ewentualnymi pytaniami.

Wyślij zapytanie
Kontakt

Proszę wprowadzić swój kod pocztowy, aby skontaktować się z odpowiednią osobą kontaktową.

Ostatnio odwiedzone