Rozwiązania napędowe dla firmy SMC

  • Reaktory firmy SMC z wykorzystaniem przekładni przemysłowych SEW-EURODRIVE

    Niezawodne i wydajne -Przekładnie przemysłowe w produkcji lateksu

    Firma SMC w jednostce napędowej mieszadła w reaktorze stawia na wytrzymałe i wydajne przekładnie przemysłowe serii X.

Popyt na lateks syntetyczny kształtuje się zmiennie. Aby móc jeszcze lepiej dostosować ilość i rodzaj do aktualnego popytu na rynku, włoska firma SMC buduje elastyczne instalacje z zastosowaniem bezpiecznej techniki napędowej.

Firma SMC stawia na przekładnie mieszalników i doświadczenie SEW‑EURODRIVE

Firma SMC ze Spresiano (Prowincja Treviso) jest światowym producentem instalacji produkcyjnych oferującym budowę i usługi w zakresie doradztwa technicznego i projektowania. Klientami firmy są wiodące przedsiębiorstwa branży chemicznej, farmaceutycznej i spożywczej oraz utylizacji odpadów i recyklingu. Swój know-how firma SMC wypracowała podczas produkcji instalacji maksymalizujących produktywność - przy minimalnych kosztach rzeczywistych kapitału, energii, konserwacji i postojów. Szczególna dbałość o szczegóły, nowe rozwiązania procesowe oraz umiejętność opracowywania rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb czyni z firmy SMC solidnego i niezawodnego partnera biznesowego.

Tego rodzaju wyzwania sprawiają, że konieczny jest wybór niezawodnego dostawcy techniki napędowej. SEW-EURODRIVE wspiera firmę SMC już od 35 lat przy wszelkich wymagających projektach. Podstawą tej współpracy są wspólne zasady działania, zgodnie z którymi to klient pozostaje w centrum: doświadczeni inżynierowie dystrybucji wraz z technikami analizują wspólnie z klientem wymagania, ustalają cechy produkcji i proponują indywidualne rozwiązania. SEW-EURODRIVE jako firma działająca na całym świecie zapewnia ponadto szybką i kompleksową obsługę klienta oraz niezawodny serwis.

Mieszalniki do lateksu syntetycznego Siłą napędową są przekładnie serii X

Reaktor to przede wszystkim robiące wrażenie liczby: wewnętrzna objętość 110 metrów sześciennych, zdolność produkcyjna 90 metrów sześciennych w cyklu, średnica wewnętrzna 3,80 metra, wysokość 10,30 metra i masa całkowita rzędu 79 ton. Każdy reaktor, jeżeli takie jest życzenie klienta, wyposażony jest w mieszalnik. Ponieważ w przypadku tego rodzaju wymiarów i wymagań mieszalnik ma niebagatelne znaczenie, wybór padł na przekładnię przemysłową wytrzymałej serii X firmy SEW-EURODRIVE. Dla zastosowanych tu przekładni przemysłowych przy produkcji kół zębatych, obróbce cieplnej oraz mechanicznej wykorzystano wytrzymałą obudowę i najnowocześniejsze technologie. Z uwagi na dużą siłę osiową, warunki otoczenia, strefę zagrożenia i szczególne życzenia klienta firma SEW-EURODRIVE wyposażyła przekładnię serii X (rozmiar 210) w pionową konstrukcję oraz przełożenie redukujące rzędu 44:1. Wytwarzają one moment znamionowy w wysokości 90 000 Nm.

Wydajne i bezpieczne mieszanie dzięki specjalnemu dostosowaniu

Nasze Przekładnie przemysłowe serii X idealnie nadają się do ciężkich zastosowań i typowych procesów produkcyjnych. Wytrzymała, uniwersalna seria przekładni dopasowuje się dzięki precyzyjnemu stopniowaniu momentu obrotowego do indywidualnych warunków poszczególnych zastosowań. Kompatybilny system modułowy wyznacza standardy odnośnie do dostępności i oferuje szerokie możliwości zastosowania. Akcesoria i szczególne cechy wyposażenia napędu mieszalnika zapewniają prawidłowe działanie i niezawodność przesyłu energii przy eksploatacji w warunkach zagrożonych wybuchem. Napęd przynależy do grupy II, kategorii 2 zgodnie z Dyrektywą 94/9/WE, zwaną ATEX.

W celu dostosowania do eksploatacji w reaktorze dokonano następujących dostosowań przekładni przemysłowych:

  • wyprodukowanie specjalnego kołnierza przyłączeniowego oraz specjalnego wału napędowego
  • zastosowanie wzmocnionego łożyska, przystosowanego do występujących obciążeń
  • dostosowanie do postanowień dyrektywy 94/9/WE:
Przekładnie przemysłowe wytwarzają moment znamionowy w wysokości 90 000 Nm.

Wymagania klienta

Przy realizacji tego reaktora z jego robiącymi wrażenie liczbami oraz wymaganą mocą dla firmy SMC ważne było, żeby zastosowana przekładnia spełniała wymagania pod każdym względem. Ponadto na wszelki wypadek musiała być zapewniona szybka i wydajna pomoc serwisowa.

Rozwiązanie:

Dzięki naszej łatwej w konserwacji przekładni przemysłowej serii X i wieloletniemu know-how w zakresie techniki napędowej mogliśmy udostępnić dostosowane i wydajne rozwiązania napędowe. Jako firma działająca na całym świecie zapewniamy kompleksową obsługę klienta.

Kontakt
Kontakt w sprawie referencji firmy SMC

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Chciałbyś skonsultować z nami swój projekt? Wyślij do nas wiadomość z ewentualnymi pytaniami.

Wyślij zapytanie
Kontakt

Proszę wprowadzić swój kod pocztowy, aby skontaktować się z odpowiednią osobą kontaktową.

Ostatnio odwiedzone