RSS Feed

MOVI-C® - panel utrzymania ruchu

06.04.2022

Panel utrzymania ruchu to propozycja Działu Technicznego SEW-EURODRIVE Polska dla osób odpowiedzialnych za ciągłość produkcji i kondycję maszyn wyposażonych w napędy elektryczne i falowniki SEW generacji C.

Panel utrzymania ruchu
Panel utrzymania ruchu
Panel utrzymania ruchu

Technika napędowa SEW-EURODRIVE jest często stosowana do napędzania różnorodnych urządzeń produkcyjnych oraz transportowych więc wszelkie ułatwienie monitorowania jej pracy daje ewidentne korzyści. A że niemal wszystkie silniki elektryczne asynchroniczne i wszystkie bez wyjątku silniki serwo zasilane są poprzez falowniki, to aby uzyskiwać ciągłą informację o kondycji całych urządzeń najprościej jest skupić się na pracy falowników. W generacji MOVI-C® wymagana jest znajomość oprogramowania MOVISUITE® oraz specjalistyczna wiedza o całej gamie parametrów – ponieważ jest to najnowszy i najbardziej technicznie zaawansowany produkt SEW-EURODRIVE.

Zaobserwowaliśmy jednak, że dla monitorowania i diagnostyki pracy maszyn wystarczy wiedza o stanie lub wartościach tylko wybranych parametrów każdego z falowników. Wybieranych oczywiście w zależności od funkcji silnika czy motoreduktora w maszynie, ale za to bez konieczności wyławiania ich z całego drzewa parametrów.

Stąd pomysł stworzenia aplikacji, która umożliwi edytowanie tylko wybranych parametrów dla całej grupy falowników oraz ich odpowiednią obróbkę cyfrową. Oczywiście wyznaczone parametry winny być w aplikacji opisane nazwami funkcji jakie pełnią w maszynie a nie ich nazwami z instrukcji obsługi. Aplikację uzupełniają dodatkowe funkcjonalności, których przydatność wielokrotnie konsultowaliśmy z doświadczonymi partnerami z działów utrzymania ruchu. Tak powstał Panel Utrzymania Ruchu.

Więcej o tym rozwiązaniu dowiedzą się Państwo z broszury przygotowanej przez naszych ekspertów.