RSS Feed

ATO5 – przekładnie przemysłowe gotowe do wysyłki w 5 dni

12.11.2020

Przekładnie przemysłowe kojarzą się przede wszystkim z wytrzymałością, dostosowaniem do indywidualnych potrzeb i wysokim momentem obrotowym, ale również z długim czasem oczekiwania na dostawę. W SEW-EURODRIVE zadbaliśmy o to, by skrócić czas dostaw. Jak bardzo?

ATO5 – przekładnie przemysłowe gotowe do wysyłki w 5 dni
ATO5_PL
ATO5 – przekładnie przemysłowe gotowe do wysyłki w 5 dni
ATO5 – przekładnie przemysłowe gotowe do wysyłki w 5 dni

Wszystkie przekładnie przemysłowe objęte programem ATO5, wchodzące w skład sprawdzonego systemu modułowego ¬SEW-EURODRIVE, już po 5 dniach roboczych od daty zamówienia opuszczają nasz zakład produkcyjny. To dobra wiadomość dla klientów, którym szczególnie zależy na czasie.

Wszystkie produkty ATO5 (ATO - Assemble-To-Order) opuszczają naszą fabrykę już po 5 dniach roboczych od złożenia zamówienia. Szybciej już się nie da! Chyba, że w przypadku awarii – wtedy przekładnia przemysłowa ATO5 zostanie wysłana nawet w ciągu jednego dnia roboczego!

W ramach programu ATO5 dostępne są standardowe przekładnie zębate walcowe i walcowo-stożkowe generacji X.e (wersje z momentem obrotowym do 45 kNm) oraz standardowe przekładnie planetarne serii P (wersje z momentem obrotowym do 360 kNm) z prawie wszystkimi opcjami. W przypadku awarii maszyn nasi klienci otrzymają wszystkie wyszczególnione przekładnie już w ciągu 24 godzin. Nowy program zapewnia niesamowitą elastyczność oraz bezpieczeństwo eksploatacyjne.

Zalety ATO5 dla konstruktorów:

 • Więcej czasu na planowanie.
 • Maszynę wykorzystującą przekładnię objętą programem ATO5 można w spokoju zaprojektować - zamówienie przekładni może poczekać do samego końca.
 • Skierowanie uwagi na istotnych aspektach projektowych.
 • Dzięki zdefiniowanym parametrom możliwa jest szybsza realizacja projektów.

Zalety ATO5 dla pracowników działu zakupów:

 • Przekładnię można zamówić dopiero po zakończeniu prac konstrukcyjnych. Dzięki temu wyeliminowane zostaną wszelkie, tak powszechne w dzisiejszych czasach korekty i związane z nimi dodatkowe nakłady.
 • Zyskujesz większą elastyczność operacyjną dzięki szybkiej dostawie.
 • Uwagę można skupić na produktach i elementach, które wymagają długich terminów realizacji, a przekładnie SEW-EURODRIVE zamówić w dogodnym czasie.

Zalety ATO5 dla osób odpowiedzialnych za utrzymanie maszyn:

 • Większe bezpieczeństwo eksploatacyjne, ponieważ przekładnie przemysłowe ATO5 opuszczają nasz zakład już po jednym dniu od zamówienia.
 • Brak potrzeby przechowywania zapasowych przekładni lub ich części.
 • Mniejsze koszty związane z magazynowaniem. Dzięki krótszym terminom dostaw SEW-EURODRIVE staje się magazynem.
 • Większa elastyczność i mniejsze nakłady na planowanie w zakresie konserwacji prewencyjnej.

Ale to nie wszystko!

Od marca 2021 roku możliwa będzie również szybsza dostawa ATO5 przekładni X.e z momentem obrotowym sięgającym nawet do 175 kNm. Ba, zdajemy sobie sprawę, że wiele przekładni wymaga indywidualnych modyfikacji, takich jak specjalne wały wyjściowe, podwójny wypust czy specjalne czujniki.

Jest to konieczne, aby dostosować przekładnie do określonych oczekiwań i potrzeb klientów. Również w tym aspekcie zapewniamy wsparcie - od 1 marca 2021 roku, w ramach programu ETO15 to go/towe (ETO – Engineer-To-Order), będziemy w stanie dostarczyć tego typu przekładnie w ciągu 15 dni roboczych, licząc od chwili złożenia zamówienia.