Wzorcowa fabryka w Graben-Neudorf

Od technologii napędowej oraz automatyzacji do kompletnego systemu

We wzorcowej fabryce zlokalizowanej w Graben-Neudorf testujemy w realnych warunkach nowe rozwiązania rozwiązania opracowane w naszej firmie. W tej wzorcowej fabryce stale realizujemy zlecenia na rzecz naszych klientów.

Industry 4.0 oznacza ewolucję w zakresie procesów produkcyjnych i logistycznych. SEW-EURODRIVE również opracowuje, rozwija i testuje technologie, systemy i procesy odgrywające rolę w sieciowaniu, ale w pierwszej kolejności wykonywane jest to w ramach własnych procesów. Podstawą skutecznego wdrożenia założeń Indystry 4.0 w firmie SEW-EURODRIVE jest filozofia Lean.

Przyjrzyjmy się procesom produkcyjnym

Wzorcowa fabryka SEW-EURODRIVE w Graben-Neudorf
Usługi monitorowania warunków

Ładuję materiał wideo...

SEW-EURODRIVE

Nowe mobilne koncepcje logistyczne - testowanie oraz zastosowanie we własnym zakładzie

Poprzez optymalne połączenie poszczególnych kroków produkcyjnych w wydajny proces całościowy możliwe jest takie połączenie poszczególnych faz produkcyjnych, że ich efektem jest mierzalny i pozytywny potencjał oszczędnościowy. W szczególe oznacza do oszczędzenie wartościowego czasu produkcyjnego. Wydatki na zasoby z obszaru techniki produkcji ulegają zmniejszeniu, a dzięki całościowemu procesowi oraz technice możliwe jest optymalne wspieranie ludzi podczas wykonywanej przez nich pracy.

Drogi przejazdu

Otwórz materiał wideo

Drogi przejazdu (symulacja i rzeczywistość)

Już na tym etapie istnieje możliwość testowania i optymalizacji dróg przejazdu, a następnie przeniesienie ich ze świata wirtualnego do rzeczywistego za pomocą jednego kliknięcia myszki. W fabryce SEW-EURODRIVE połączenie poszczególnych procesów pracy w obszarze montażu przekładni przejmują różne, mobilne systemy asystenckie, które zostały opracowane we własnym zakresie.

Asystenci logistyki (doprowadzenie materiału)

Otwórz materiał wideo

Asystenci logistyki (obsługa materiału)

W fabryce SEW-EURODRIVE połączenie poszczególnych procesów pracy w obszarze montażu przekładni przejmują różne, mobilne systemy asystenckie, które zostały opracowane we własnym zakresie.

Asystenci logistyki o płaskiej konstrukcji zaopatrują w odpowiednim momencie wyspy montażowe w prawidłowe komponenty.

Otwórz materiał wideo

Asystenci logistyki (tryb jazdy swobodnej)

Asystenci logistyki o płaskiej konstrukcji mogą transportować przedmioty o łącznej wadze sięgającej do 1,5 tony i potrafią swobodnie się poruszać i nawigować w pomieszczeniu.

Asystenci montażu (produkcja)

Otwórz materiał wideo

Asystenci montażu (system cyber-fizyczny)

Asystenci montażu wspierają mechaników podczas pracy. Zgodnie z filozofią Industry 4.0 są one systemami cyber-fizycznymi i mają zapisane w sobie wszystkie niezbędne dane związane z produktem oraz klientem.

 SEW-EURODRIVE
Usługi monitorowania warunków

Ładuję materiał wideo...

SEW-EURODRIVE

Asystenci montażu (odciążenie pracowników)

Asystenci montażu oraz dostosowane i zintegrowane procesy produkcyjne odciążają i wspierają pracowników podczas wykonywania pracy.

Asystenci logistyki (gotowe produkty)

Otwórz materiał wideo

Asystenci logistyki (transport gotowych produktów)

Kolejna rodzina asystentów łączy dalsze kroki robocze w fabryce. Asystenci ci transportują gotowe motoreduktory z działu montażu do stacji napełniania olejem, kontroli, a następnie do lakierni.

Asystenci obsługi (produkcja)

SEW-EURODRIVE
Asystenci obsługi w dziale produkcji

Ładuję materiał wideo...

SEW-EURODRIVE

Asystenci obsługi w dziale produkcji

Również w dziale produkcji są zadania, które można powierzyć systemom asystenckim. W tym zakresie SEW-EURODRIVE testuje mobilnego asystenta obsługi. Przejmuje on monotonne prace w zakresie wyposażenia maszyny i odciąża tym samym operatora.

Dzięki Industry 4.0 w ramach całkowitego procesu zmienia się rola człowieka. Powstają nowe obszary pracy, w zakresie których zbiegają się procesy w fabryce. Pełniąc funkcję nadrzędną w łańcuchu wartości do głównych zadań należą kwestie związane ze sterowaniem, monitorowaniem oraz optymalizacją procesów.

Pracownik przestaje być asystentem i staje się decydującym „dyrygentem”, który łączy ze sobą różne pojedyncze kroki zgodnie ze specyficznymi wymaganiami. Tego typu odciążenie pracownika produkcyjnego nie oznacza jednak, że człowiek stanie się zbędny czy wręcz zwolniony. Zostanie on wręcz wcielony na nowo zdefiniowanym szczeblu.

Kontakt

Proszę wprowadzić swój kod pocztowy, aby skontaktować się z odpowiednią osobą kontaktową.

Dowiedz się więcej

Broszura

Lean Sm@rt Factory według założeń Industry 4.0

White Paper Industry 4.0
White Paper Industry 4.0

White Paper Industry 4.0

White Paper w wersji wydrukowanej

Zamów bezpłatny egzemplarz

White Paper Industry 4.0

White Paper w formacie PDF

Zarejestruj się, aby móc pobrać dokument

Ostatnio odwiedzone