Zrównoważony rozwój

 • Zrównoważony rozwój w przedsiębiorstwie

  Firma

  Wprowadziliśmy Strategię Zrównoważonego Rozwoju.

 • Zrównoważony rozwój dla czystszego środowiska

  Środowisko

  Ochronę środowiska traktujemy bardzo poważnie.

 • Zrównoważony rozwój dzięki wydajności energetycznej

  Wydajność energetyczna

  Nasze rozwiązania dla Twoich oszczędności.

 • Zrównoważony rozwój dzięki odpowiedzialnemu wykorzystywaniu zasobów

  Innowacyjne produkty

  Efektywne wykorzystanie energii dzięki energooszczędnym produktom.

 • Zrównoważony rozwój dzięki odpowiedzialnemu traktowaniu pracowników

  Pracownicy

  Nasi pracownicy to nasza siła napędowa.

 • Zrównoważone zaangażowanie społeczne

  Społeczeństwo

  Wspieramy lokalne społeczności.

Zrównoważony rozwój w SEW-EURODRIVE - #TheGreenSideOfDrive

Obraz SEW

W następstwie obecnych czterech megatrendów - cyfryzacji, deglobalizacji, zmian demograficznych i dekarbonizacji - zrównoważony rozwój zyskuje na znaczeniu. Wynika to z faktu, że świat stoi w obliczu historycznych zmian. Klęski żywiołowe pojawiają się częściej niż kiedykolwiek, a kryzysy gospodarcze, polityczne i społeczne dotykają wszystkich ludzi na świecie.

Firmy są odpowiedzialne za działania i zrobienie tego, co możliwe, aby spowolnić skutki negatywnych zmian klimatu. Obecny cel Unii Europejskiej – neutralność klimatyczna do 2050 roku – zobligowała firmy do zmiany strategii i nowego działania. Dla nas to impuls do wdrożenia Strategii Zrównoważonego Rozwoju, zintensyfikowania działań w zakresie realizacji nakreślonych przez ONZ celów SDG (z ang. Sustainable Development Goals) oraz kompleksowego inwestowania w cyfryzację procesów i usług.

Zrównoważony rozwój nie jest dla nas nowym pojęciem. Od wielu lat w naszą działalność wpisują się aspekty ESG (z ang. Environment, Social, Governance), a obecnie, ze względu na wymogi prawne, dodatkowo rozszerzamy ekologiczne i ekonomiczne działania, mające na celu dbałość o środowisko, jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń, a także ład korporacyjny i etykę prowadzenia biznesu.

Nasze inwestycje w Strategię Zrównoważonego Rozwoju oraz cyfryzację pozwalają nam na wprowadzanie innowacji w zakresie produktów, procesów oraz usług, dzięki którym obniżamy nasz ślad węglowy i zużycie zasobów. W ten sposób realizujemy postulaty zrównoważonego rozwoju, takie jak ochrona środowiska, efektywne wykorzystanie zasobów czy solidarność międzypokoleniowa.

W tych działaniach uwzględniamy również dodatkowy element Q – quality, ponieważ wysoka jakość zawsze była, jest i będzie tym, co nas wyróżnia i zapewnia długi czas użytkowania naszych produktów. Wszystkie te działania przynoszą korzyści nam, ale przede wszystkim naszym Klientom oraz pozostałym Interesariuszom.

Jednocześnie projektujemy naszą technikę napędową i rozwiązania do automatyzacji w taki sposób, by były jak najbardziej energooszczędne. Tym samym wspieramy naszych Klientów we wdrażaniu rozwiązań mających na celu obniżenie zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych, a także redukcję śladu węglowego.

W tym roku wprowadziliśmy już kilka zmian z zakresu zrównoważonego rozwoju - rezygnujemy z papierowych instrukcji obsługi, wyposażamy nasze biura w czujniki Airly mierzące jakość powietrza czy też działamy na rzecz społeczności lokalnych.

Naszych pracowników zachęcamy natomiast do racjonalnego używania wody i papierów ręczników, a także do gaszenia niepotrzebnie zapalonego światła.

Obraz SEW

Raport do pobrania

Raport Zrównoważonego Rozwoju SEW-EURODRIVE Polska, który podsumowuje nasze działania z zakresu ESG za 2022 rok i wskazuje cele na kolejne lata.

Pobierz raport