RSS Feed

Targi Maintenance - podsumowanie

15.10.2019

Na tegorocznych targach Maintenance (EXPO Kraków, 2-3 października) zaprezentowaliśmy kompleksową ofertę usług serwisowych dedykowaną technice napędowej oraz komponentom elektronicznym.

Targi Maintenance - podsumowanie
Targi Maintenance - podsumowanie

Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance to jedyna impreza targowa w Polsce kompleksowo przedstawiająca technologie i metody służące zapobieganiu nieplanowanym przestojom oraz poprawie efektywności produkcji.

W tym roku wizyta na naszym stoisku A16 była okazją do spotkania z ekspertami i praktykami, którzy chętnie dzielili się z swoją wiedzą i doradzali wybór odpowiednich elementów z szerokiej oferty usług serwisowych CDS® – Complete Drive Service takich jak usługi modernizacji Retrofit oraz usługi diagnostyczne.

I tak dzięki CDS® - Complete Drive Service mają Państwo dostęp do modułowego systemu usług serwisowych, opracowanego na podstawie wieloletniego doświadczenia i obejmującego między innymi uruchomienie, programowanie aplikacji, naprawy, dostawy części zmiennych czy przeglądy i konserwację.

Usługi modernizacji Retrofit z kolei pozwalają zintegrować najnowszą technikę napędową i automatyzację napędu z istniejącą instalacją, co obniża koszty energii, poprawia wydajność i zwiększa niezawodność systemu.

Targi Maintenance - podsumowanie
Targi Maintenance - podsumowanie

Zakres usług diagnostycznych natomiast obejmuje pomiar zdefiniowanych parametrów, ich interpretację, wizualizację oraz przesłanie odpowiednich danych do Państwa systemu utrzymania maszyn, dzięki czemu będą Państwo mogli przeciwdziałać wszelkim problemom.

Na naszym stoisku przeprowadzaliśmy również warsztaty serwisowe poświęcone serwisowi elektronicznemu i mechanicznemu, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. I tak na pokazie elektronicznym pokazaliśmy wpływ doboru komponentów instalacji w układzie sterowania hamulcem na jego żywotność oraz konsekwencje doboru styczników sterujących hamulcami. W kwestii falowników prezentowaliśmy z kolei zasadę ich działania, podstawową diagnostykę i dodatkowe czynności serwisowe prowadzone przez specjalistów SEW-Eurodrive.

W czasie pokazu serwisu mechanicznego przedstawiliśmy pozycje pracy przekładni oraz sposoby jej montażu. Na praktycznych przykładach udowodniliśmy z kolei, jak ważna jest odpowiednia wentylacja przekładni pod kątem pracy uszczelniaczy oraz pokazaliśmy poprawny sposób montażu zębnika bez siłowego użycia narzędzi. Dla najbardziej wymagających i zainteresowanych widzów przygotowaliśmy demontaż przekładni przy zastosowaniu narzędzi SEW-Eurodrive oraz demontaż enkodera na silniku.