Formularz kontaktowy Kontakt na całym świecie

Modułowy system automatyki MOVI-C®

Bezpośredni kontakt

MOVI-C - przyszłość automatyzacji

Mają Państwo pytania dotyczące MOVISUITE®, MOVI-C® CONTROLLER, falowników MOVIDRIVE® lub technologii automatyki? Nasz zespół MOVI-C® z chęcią udzieli pomocy.

Wyślij do nas wiadomość.

MOVI-C®, modułowy system automatyzacji od jednego dostawcy do kompleksowych zastosowań

MOVI-C® jest kompleksowym rozwiązaniem do zadań automatyzacyjnych. Niezależnie od tego czy chodzi o standardowe aplikacje jedno- lub wieloosiowe. Zarówno w przypadku wdrażania rozwiązań indywidualnych, jak również kompleksowych aplikacji Motion Control lub automatyzacyjnych MOVI-C® daje Państwu wszystkie te możliwości i zapewnia przestrzeń do optymalnej optymalizacji w zakresie nowych projektów.

Zalety wynikające z zastosowania: MOVI-C® to kompletny modułowy system automatyki SEW-EURODRIVE. Od oprogramowania do projektowania, uruchamiania, eksploatacji i diagnostyki, poprzez elektroniczne urządzenia sterowania i regulacji, aż po napędy mechaniczne, motoreduktory - jeden producent, jedno kompleksowe rozwiązanie. Wszystkie komponenty konieczne do wdrożenia automatyzacji otrzymasz w jednym miejscu. A wszystko oczywiście w pełni kompatybilne z każdą koncepcją automatyzacji, topologiami sieci przemysłowych i standardów sieciowych. W zakresie topologii komunikacyjnej gwarantujemy pełną swobodę. MOVI-C® oferuje wszystkie korzyści w zakresie komunikacji: od PROFIBUSA poprzez przemysłowy Ethernet aż po MODBUS TCP czy też w przyszłości OPC UA.

MOVI-C® - automatyzacja oraz zalety od jednego dostawcy - producenta specjalistycznych rozwiązań automatyzacji:

Cztery moduły: Jedno rozwiązanie: 100% automatyzacji od jednego dostawcy

MOVI-C®, modułowy system automatyzacji od jednego dostawcy do kompleksowych zastosowań
Oszczędności dzięki MOVISUITE®

Szybsze i łatwiejsze planowanie, uruchamianie, obsługa i czynności diagnostyczne napędów oraz nadzwyczajna użyteczność.

MOVI-C® - engineering software MOVISUITE®

Oszczędności dzięki MOVISUITE®
Oszczędność energii i redukcja kosztów dzięki MOVIGEAR® performance

W pełni zintegrowany mechatroniczny system napędowy MOVIGEAR® performance lub napęd MOVIGEAR® classic z zainstalowanym w bliskim otoczeniu silnika falownikiem MOVIMOT® flexible to ustandaryzowane komponenty modułowego systemu automatyki MOVI-C® do zastosowania w instalacjach oraz aplikacjach decentralnych.

MOVIGEAR® performance - mechatroniczny system napędowy ze zintegrowaną elektroniką sterującą

Oszczędność energii i redukcja kosztów dzięki MOVIGEAR® performance
MOVI-C® CONTROLLER

Większa swoboda w zakresie parametryzacji, mniejsze nakłady programistyczne oraz centralne przechowywanie danych zapewniają mniejszy poziom złożności podczas uruchomienia oraz obsługi instalacji.

MOVI-C® CONTROLLER w szafie sterowniczej

MOVI-C®: falowniki

MOVIDRIVE® dostępny jest jako modułowy system wieloosiowy z modułami jednoosiowymi / dwuosiowymi oraz jako falownik z bezpośrednim podłączeniem do sieci zasilającej.

Falowniki MOVI-C®

Rozsądne wykorzystywanie energii

W zakresie komponentów zasilających oferujemy naszym klientom, na potrzeby rozwiązań w zakresie czwartej rewolucji przemysłowej (iIndustry 4.0), systemy zarządzania napięciem sieciowym oraz energią w aplikacji.

Power and Energy Solutions

Technika napędowa MOVI-C®

Szeroka gama produktów do różnorodnych aplikacji. Przekładnie standardowe oraz do silników serwosynchronicznych dostępne są w wielu kombinacjach rozmiarów, przełożeń, sposobów montażu czy z różnymi powłokami zewnętrznymi. Można je połączyć z trójfazowymi silnikami asynchronicznymi lub synchronicznymi uzupełnionymi o dodatkowe opcje jak hamulce, enkodery oraz jednostki diagnostyczne. Portfolio uzupełniają napędy liniowe oraz elektrocylindry, szczególnie przydatne w innowacyjnych lub niestandardowych rozwiązaniach.

MOVI-C® - technika napędowa do zadań automatyzacji

Otwarty laptop z uruchomionym oprogramowaniem

Oszczędność czasu oraz redukcja kosztów

Szybsze i łatwiejsze planowanie, uruchamianie, obsługa i czynności diagnostyczne napędów oraz nadzwyczajna użyteczność.

Oszczędności dzięki MOVISUITE®
Falowniki aplikacyjne MOVIDRIVE® B

Sterowanie i monitorowanie każdego silnika

MOVIDRIVE® dostępny jest jako modułowy system wieloosiowy z modułami jednoosiowymi / dwuosiowymi oraz jako falownik z przyłączem sieciowym.

Korzyści modularności falowników
Serwomotoreduktor w technice jednokablowej

Różnorodność zorientowana na aplikacje

Niezależnie od tego czy chodzi o przekładnie, silnik, motoreduktor do instalacji centralnej lub zdecentralizowanej.

Wybierz odpowiedni układ napędowy

MOVI-C® – wszechstronne rozwiązanie do każdej topologii

1) Topologia dla automatyzacji jednoosiowej

Typowe zastosowanie: Transport materiałowy (automatyzacja jednoosiowa)

Falownik aplikacyjny MOVIDRIVE® technology jak również mechatroniczny system napędowy MOVIGEAR® perfomance oraz MOVIMOT® flexible są podłączone bezpośrednio poprzez interfejs fieldbus do jednostki nadrzędnej. Predefiniowane moduły oprogramowania MOVIKIT® umożliwiają szybkie i pewne wdrożenie funkcji napędowych przy pomocy edytorów graficznych. Każda oś jest przy tym sterowana osobno poprzez sieć. Zachowanie danych odbywa się poprzez funkcję wymiany danych na karcie pamięci w falownikach aplikacyjnych i urządzeniach decentralnych.

Silniki, falowniki, komunikacja i zasilanie

2) Topologia dla Motion Control

Typowe zastosowanie: podnośniki wielokolumnowe, mechanizmy typu „tripod”, roboty przemysłowe wraz osiami pomocniczymi.

Falowniki aplikacyjne MOVIDRIVE® modular, MOVIDRIVE® system oraz decentralna technika napędowa, taka jak mechatroniczny system napędowy MOVIGEAR® perfomance oraz MOVIMOT® flexible, połączone są w czasie rzeczywistym ze sterownikiem MOVI-C® CONTROLLER poprzez EtherCAT®/SBusPLUS .

Sterownik MOVI-C® CONTROLLER otrzymuje poprzez sieć przemysłową od jednostki nadrzędnej wartości zadane dla ruchów jednoosiowych lub skoordynowanych. Urządzenie MOVI-C® CONTROLLER określa wartości zadane dla podłączonych falowników i w ten sposób wykonuje zadania takie jak praca synchroniczna względem fazy, funkcja krzywki elektronicznej czy zadania kinematyczne.

Predefiniowane moduły oprogramowania MOVIKIT® umożliwiają szybkie i pewne wdrożenie funkcji napędowych Motion Control przy pomocy edytorów graficznych. A 50 dostępnych modeli kinematycznych obejmuje bardzo dużo mechanicznych wymagań. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, możliwe jest stworzenie przez SEW-EURODRIVE spersonalizowanego modelu kinematycznego. Zachowywanie danych odbywa się poprzez funkcję wymiany danych na karcie pamięci w sterowniku MOVI-C® CONTROLLER.

Motoreduktory, falowniki, moduły osi, zasilanie i komunikacja

3) Topologia dla modułu automatyzacji

Typowe zastosowanie: maszyny pakujące, obrabiarki, kompleksowe zadania transportowe

Wykorzystując MOVI-C® CONTROLLER możliwe jest przejęcie przez niego wszystkich funkcji sterownika nadrzędnego. Poza edytorami graficznymi do opracowywania funkcji napędowych istnieje możliwość łatwego i elastycznego realizowania zadań (częściowo lub kompleksowo) z zakresu automatyzacji w sterowniku nadrzędnym. Jest to możliwe dzięki systemowi programowania (IEC 61131) wspieranemu przez MOVI-C ® CONTROLLER. Na potrzeby automatyzacji do falownika aplikacji MOVIDRIVE® oraz napędów centralnych jak i decentralnych można podłączyć dowolne urządzenia EtherCAT®.

Standard CiA402 to popularne rozwiązanie w aplikacjach charakteryzujących się indywidualnymi aplikacjami Motion Control obliczanymi w sterowniku nadrzędnym. Profil ten wykorzystywany jest do bezpośredniego sterowania. Na potrzeby sterowania za pośrednictwem CiA402 istnieje możliwość bezpośredniego podłączenia falownika MOVIDRIVE® modular oraz MOVIDRIVE® system jak również mechatronicznego systemu napędowego MOVIGEAR® perfomance oraz MOVIMOT® flexible do sterownika za pomocą złącza EtherCAT®. Integracja z nadrzędnym sterowaniem przebiega w sposób szczególnie szybki , łatwy i bez konieczności ponoszenia dużych nakładów związanych ze zmianą rozwiązania. Funkcje bezpieczeństwa wyższej rangi mogą być uruchamiane bezpośrednio ze sterownika bezpieczeństwa poprzez FSoE.

Motoreduktory, falowniki, moduły osi, zasilanie i komunikacja

4) Topologia dla EtherCAT® Motion Slave

Typowe zastosowanie: Wieloosiowe maszyny seryjne, opis kinematyki w nadrzędnej SPS

Sterownik nadrzędny uruchamia we wszystkich topologiach za pośrednictwem bezpiecznej komunikacji funkcje bezpieczeństwa, które wykonywane są w falowniku jak również mechatronicznym systemie napędowym MOVIGEAR® performance i MOVIMOT® flexible za pośrednictwem karty bezpieczeństwa MOVISAFE® CS..A.

Motoreduktory, falowniki, moduły osi, zasilanie i komunikacja

MOVI-C® w akcji

Od premiery podczas targów SPS IPC Drives w listopadzie 2016 roku informacje na temat nowego modułowego systemu automatyki MOVI-C® prezentowaliśmy w postaci nagrań wideo. Zainteresowany? Jeżeli tak, to zachęcamy do wyruszenia z nami w podróż w przyszłość automatyzacji.

Wymagania stawiane technice automatyzacyjnej podlegają w wielu gałęziach przemysłu czy przedsiębiorstwach ciągłym zmianom. Wymagania klientów: kompleksowe rozwiązania w zakresie automatyzacji oraz techniki napędowej od jednego dostawcy. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz szerokiemu portfolio technicznych produktów może zaproponować Państwu specjalistyczne rozwiązania dostosowane do określonych zadań w zakresie automatyzacji maszyn. Dzięki naszym rozwiązaniom z dziedziny automatyzacji mogą Państwo wydajnie oraz w odpowiedni sposób zautomatyzować swoje maszyny.

Poniżej znajdą Państwo kilka praktycznych przykładów przedstawiających w jaki sposób razem z naszymi klientami przeprowadziliśmy kompletną automatyzację maszyn - począwszy od uruchomienia, przez zadania związane z techniką sterowania po uruchomienie.

W roli głównej MOVI-C®: Zapoznaj się z dostępnymi materiał

 • gingerbread packaging machine
  gingerbread packaging machine

  Ładuję materiał wideo...

  More informations: www.sew-eurodrive.pl

 • Lebkuchenproduktion mit MOVI-C®
  Lebkuchenproduktion mit MOVI-C®

  Ładuję materiał wideo...

  Lebkuchenproduktion mit dem modularem Automatisierungsbaukasten MOVI-C®

Kontakt

Proszę wprowadzić swój kod pocztowy, aby skontaktować się z odpowiednią osobą kontaktową.

Ostatnio odwiedzone