StarterSET - szybsza droga do gotowej maszyny

Dzięki StarterSET otrzymujesz zestaw startowy, który możesz rozbudować o indywidualnie dostosowane dodatki, odpowiednie do Twoich maszyn. A to wszystko w elastyczny, modułowy i niezależny sposób. Dobrze wiedzieć, że dajemy Ci takie możliwości - dzięki naszym produktom możesz wdrożyć technikę napędową i rozwiązania do automatyzacji, pozostając przy tym niezależnym. Wszystko jest możliwe i nie ma żadnych zobowiązań.

Twój zestaw startowy - od początku do końca

Szybciej, w sposób zindywidualizowany i bardziej elastycznie - zgodnie z taką filozofią oraz ideą modułowości oferujemy kompletny i doskonale dostosowany pakiet oprogramowania i sprzętu „made by SEW-EURODRIVE” dla najszerszej gamy maszyn. Niezależnie od tego, czy Twoje procesy przebiegają w sposób ciągły czy cykliczny - nasz pakiet do automatyzacji StarterSET ułatwia wdrożenie Twojego rozwiązania oraz skraca czas konfiguracji, a także czas trwania projektu, zmniejszając w ten sposób całkowite koszty (Overall Equipment Effectiveness – OEE).

Alexander Hack, Strategic Portfolio Manager w SEW-EURODRIVE

Automatyzacja jest skomplikowana, dlatego dobrze wiedzieć, że nasz StarterSET pomaga ją uprościć.

Maszyny pakujące obejmują ogromne spektrum operacji

Każdego dnia miliardy produktów, artykułów spożywczych oraz innych dóbr są pakowane, transportowane, rozładowywane, przepakowywane, mieszane, przechowywane, poddawane recyklingowi, sortowane, oddzielane, dzielone lub dystrybuowane. I niezależnie od tego, czy mówimy o opakowaniach pierwotnych, wtórnych czy jakichkolwiek innych, ich różnorodność jest niemal nieskończona. W związku z tym inteligentne maszyny pakujące stały się dla przemysłu nieodzowne. Decydujące znaczenie dla automatyzacji maszyn pakujących, jak również dla ich funkcji i sekwencji ruchów, mają wielkość opakowania, waga, właściwości oraz objętość produktu.


Proste rozwiązania automatyzacji maszyn

Szybkie przezbrojenia oraz częste zmiany przetwarzanych produktów wymagają modułowego i elastycznego designu maszyn. Dotyczy to zwłaszcza maszyn pakujących. Wiele aplikacji i sekwencji ruchu jest takich samych. Jednak „taki sam” nie oznacza „identyczny”. Niemniej jednak nadal istnieje możliwość uproszczenia procesów poprzez standaryzację.

Właśnie w tym celu opracowaliśmy w SEW-EURODRIVE zestaw StarterSET. Składa się on z podstawowych komponentów obejmujących hardware oraz software, które są specjalnie dopasowane i wstępnie dobrane dla określonego typu maszyny. Zestaw StarterSET nadaje się do bezpośredniego zastosowania jako pakiet podstawowy z możliwością elastycznego dostosowania oraz indywidualnej rozbudowy.

StarterSET
  • Pozioma maszyna pakująca FFS
  • Pionowa maszyna pakująca FFS
  • Maszyna pakowania z ładowaniem od boku (Sideloader)
  • Paletyzator portalowy/robot paletyzujący

StarterSET do maszyny pakującej FFS

Pozioma maszyna pakująca FFS
Pozioma maszyna pakująca FFS

Do pakowania pojedynczych sztuk, takich jak batoniki czy ciastka, najlepiej nadają się poziome maszyny pakujące FFS i to nie tylko w sektorze spożywczym. W przypadku poziomych maszyn pakujących FFS produkty pakowane są osobno. Rozwiązania automatyzacji firmy SEW-EURODRIVE umożliwiają w takich sytuacjach szybką, nieskomplikowaną i automatyczną zmianę formatu. W ten sposób producenci mają doskonałą kontrolę nad różnymi produktami i rozmiarami torebek opakowania, posiadając jedną maszynę pakującą.

Stabilna kontrola temperatury jest czynnikiem decydującym o jakości zgrzewu opakowania. Materiał i prędkość działania maszyny pakującej mają przy tym bezpośredni wpływ na regulację tego procesu. Za pomocą zawartych w MOVIKIT® AutomationFramework modułów oprogramowania można w wysoce precyzyjny sposób wyregulować i kontrolować takie procesy korekcyjne, nawet w przypadku dużych zakłóceń. W połączeniu z modułem oprogramowania MOVIKIT® MultiMotion Camming można z kolei idealnie zsynchronizować zgrzew z nadrukiem folii. Moduły oprogramowania wchodzące w skład StarterSET zapewniają zatem szybką i łatwą automatyzację.

Jako pakiet podstawowy, na potrzeby automatyzacji stosunkowo kompaktowej poziomej maszyny pakującej FFS z dwoma synchronicznymi osiami serwo, dostępny jest StarterSET Horizontal Form Fill oraz Seal "standard" (612). Do rozwiązań wyposażonych w maksymalnie sześć zsynchronizowanych serwonapędów oraz wykorzystujących pozostałe zadania automatyzacji i wizualizacji, StarterSET Horizontal Form Fill oraz Seal „advanced“ (614) stanowi idealnie dopasowany pakiet. Niezależnie od wymaganej wydajności sterownika, oba pakiety podstawowe zawierają MOVIKIT® Bundle FormFillSeal z biblioteką wszechstronnych funkcji typowych dla maszyn.

Dobrze dopasowany, ze sporą swobodą w zakresie możliwości indywidualnego programowania i dużą ilością stopni swobody - zestaw StarterSET jest idealnym wprowadzeniem do świata automatyzacji firmy SEW-EURODRIVE.

StarterSET do pionowej maszyny pakującej FFS

Pionowa maszyna pakująca FFS
Pionowa maszyna pakująca FFS

Pionowe maszyny pakujące FFS idealnie nadają się do napełniania towarów sypkich, takich jak orzechy czy cukierki. Wielkość worka, ciężar i właściwości produktu mają przy tym decydujące znaczenie dla automatyzacji w zakresie funkcji i ruchów maszyny. Biblioteki funkcji wchodzące w skład StarterSET zawierają specjalnie opracowane funkcje do korekty nadrukowanych markerów, pozwalające na precyzyjną kontrolę nadruku na przetwarzanej folii.

Objęty zakresem StarterSET moduł oprogramowania MOVIKIT® MultiMotion Camming zapewnia realizowaną w czasie rzeczywistym synchronizację napełniania objętościowego, na przykład przy użyciu ślimaka. Jest to możliwe dzięki prostej parametryzacji wariantu napełnienia i równoczesne, zsynchronizowane z taktem sterowanie właściwych aktuatorów.

Prawie wszystkie pionowe maszyny pakujące FFS posiadają rozbudowane funkcje napędowe i regulujące, a przy tym różnią się między sobą zakresem oraz wydajnością. W związku z tym dla tych różnych klas wydajności firma SEW-EURODRIVE oferuje dwa różne zestawy StarterSET.

Maszyna pakująca FFS posiada średnio sześć zsynchronizowanych osi serwo, które można zautomatyzować za pomocą pakietu podstawowego StarterSET Vertical Form Fill oraz Seal „advanced“ (624). Jeżeli do tego miałyby dojść dodatkowe zsynchronizowane napędy czy też inne złożone zadania automatyzacyjne, wtedy zalecamy pakiet podstawowy StarterSET Vertical Form Fill oraz Seal „progressive“ (626). Niezależnie od tego, ile osi ma być napędzanych i jaka będzie ostateczna wydajność maszyny pakującej, dzięki naszym modułowym zestawom StarterSET zawsze zapewnimy Państwu odpowiednie wyposażenie podstawowe.

StarterSET do Sideloadera / Toploadera

Maszyna pakowania zbiorczego z ładowanie od boku (Sideloader)/z ładowaniem od góry (Toploader)
Maszyna pakowania zbiorczego z ładowanie od boku (Sideloader)/z ładowaniem od góry (Toploader)

Od maszyny pakowania zbiorczego w wersji Sideloader lub Toploader oczekuje się, aby w możliwie najkrótszym czasie oraz przy najmniejszych nakładach pracy przetwarzane były najróżniejsze formaty produktów. Wymaga to zastosowania rozwiązań automatyzacji o najwyższym stopniu elastyczności programowej – idealne warunki zastosowania dla naszego modułowego systemu automatyki MOVI-C®.

W przypadku produktów, które nie nadają się do spiętrzania ani układania w stosy, w obszarze opakowań wtórnych zastosowanie znajduje system pakowania zbiorczego w wersji z ładowaniem od góry (Toploader). Przygotowane kartony i tacki są automatycznie nakładane i klejone w maszynie do pakowania. Za pomocą jednej lub wielu kinematyk maszyna od góry układa produkty w pudełku, które następnie zostaje zamknięte i odtransportowane. Wersja Sideloader bez kinematyki robota synchronizuje produkty z kartonem za pomocą krzywki.

Ściąganie, oklejanie, formowanie, napełnianie i zamykanie - dzięki prostej parametryzacji można w łatwy sposób opisać i zrealizować modułową konstrukcję maszyny pakującej typu Toploader oraz Sideloader wraz z pasującym do niej zestawem StarterSET oraz odpowiednimi MOVIKIT®modułami oprogramowania z modułowego systemu automatyzacji MOVI-C®. W tym celu w ramach StarterSET CasePacker „progressive“ (646) do dyspozycji znajdują się na przykład takie funkcje jak elektroniczna tarcza krzywkowa na potrzeby zsynchronizowanych ruchów osi oraz zależnego od pozycji sterowania zaworami realizowanych w czasie rzeczywistym. Zestaw StarterSET CasePacker Robotics „progressive“ (656) idealnie nadaje się do wersji Toploader dzięki dodatkowej zintegrowanej funkcjonalności robota.

StarterSET do paletyzatora / robota paletyzującego

Paletyzator portalowy / robot paletyzujący
Paletyzator portalowy / robot paletyzujący

Jeżeli chodzi o paletyzatory lub roboty paletyzujące, to mamy do czynienia z automatyzacją procesową mającą na celu automatyczne zbieranie pojedynczych opakowań na nośnikach ładunku. Co do zasady istnieją cztery różne rodzaje paletyzatorów: robot z ramieniem przegubowym, paletyzator warstwowy, robot liniowy oraz paletyzator portalowy. Rozmiar i ciężar ładunku, a w szczególności przestrzeń robocza, są przy tym decydujące w kontekście funkcji i ruchów maszyny.

W takim przypadku właściwe rozwiązania oferuje nasz zestaw StarterSET End-of-Line. Do robotów portalowych i liniowych (z dwuosiową kinematyką lub bez niej) doskonałym wyborem będzie StarterSET End-of-Line "advanced" (664). Natomiast do złożonych robotów z ramieniem przegubowym lub czteroosiową kinematyką idealnym pakietem podstawowy będzie StarterSET End-of-Line Robotics „progressive” (676).

Wysoka elastyczność i modułowość zestawu StarterSET umożliwia szybkie wdrożenie każdego zadania automatyzacji w zakresie paletyzacji lub depaletyzacji. Zawarte w zestawie StarterSET MOVIKIT® Bundle EndOfLine oraz EndOfLine Robotics oferują wszechstronne rozwiązanie programowe z rozbudowanymi funkcjami przewidzianymi specjalnie do paletyzatorów. Obok szybkości działania i niezawodności, gwarantują one doskonałą kontrolę osi robota zapewniają najlepszą ochronę opakowań oraz jakość układania.

Automatyzacja od jednego dostawcy

StarterSET w połączeniu z naszym modułowym systemem automatyki MOVI-C® to wręcz nieskończone możliwości rozbudowy. Pakiet podstawowy oferuje wiele możliwości szybkiego zautomatyzowania różnych maszyn oraz błyskawicznej realizacji projektów automatyzacji.

Modułowy system automatyki MOVI-C®

Modułowy system automatyki MOVI-C®

  • modułowy
  • w pełni kompatybilny
  • od jednego dostawcy
Dowiedz się więcej
Kontakt

Proszę wprowadzić swój kod pocztowy, aby skontaktować się z odpowiednią osobą kontaktową.

Ostatnio odwiedzone