Produkcja i pakowanie artykułów spożywczych

 • Produkty spożywcze - linia produkcyjna
 • Maszyna rozładowująca kontenery

  Maszyna rozładowująca kontenery

 • Pionowa maszyna pakująca

  Pionowa maszyna pakująca

 • Pozioma maszyna pakująca

  Pozioma maszyna pakująca

 • Maszyna ustawiająca kartony

  Maszyna ustawiająca kartony

 • Robot Delta

  Robot Delta

 • Maszyna pakowania zbiorczego

  Maszyna pakowania zbiorczego

 • Robot portalowy

  Robot portalowy

 • Paletyzatory

  Paletyzatory

 • Maszyna nawijająca

  Maszyna nawijająca

Niezawodne rozwiązania do automatyzacji maszyn

Zmieniające się wymogi rynkowe i nowe wymagania producentów artykułów spożywczych w stosunku do opakowań są wyzwaniem dla producentów maszyn pakujących. Muszą oni konstruować coraz szybciej i elastyczniej przy pogłębiającym się deficycie specjalistów. To może się jednak udać tylko we współpracy z silnym partnerem, który oferuje odpowiednie rozwiązania i usługi dla złożonej techniki napędowej oraz sterowania.

Realizacja produkcji w trybie "Time to market" wymaga zastosowania modułowych systemów maszyn.

Zarówno produkcja „Time to market“, jak również szybka realizacja zleceń oraz dostępność nowych maszyn są w dzisiejszych czasach bardzo ważne dla producentów artykułów spożywczych. Z tego właśnie względu maszyny pakujące coraz częściej dzielone są na odpowiednie obszary, co odzwierciedla się w indywidualnych i elastycznych modułach maszyn .

Naszą odpowiedzią na tego typu wymagania jest programowalny system modułowy oraz modularne komponenty oprogramowania umożliwiające parametryzowanie zamiast programowania.

Aby różne maszyny zastosowane w ramach złożonej linii produkcyjnej mogły się ze sobą komunikować, niezbędna jest kompleksowa sieć łącząca za sobą wszystkie komponenty. Oferta SEW-EURODRIVE obejmuje w tym zakresie odpowiednie możliwości komunikacji oraz standardy:

 • Rozwiązania Industry 4.0 takie jak IIoT (Industrial Internet of Things)
 • Standardowe złącza systemów MES oraz ERP za pośrednictwem OMAC PackML, dostęp zdalny za pośrednictwem OPC UA® oraz wizualizacja webowa
 • Zgodność ze standardami takimi jak ISA-88 Part 5 oraz FDA CFR 21 Part 11 zapewniającą bezpieczeństwo w zakresie przyszłościowych rozwiązań

Poza tym produkcja w formie „Time to market“, jak również szybka realizacja zleceń oraz dostępność nowych maszyn są w dzisiejszych czasach bardzo ważne dla producentów artykułów spożywczych. W związku z tym maszyny w coraz większym stopniu dzielone są na odpowiednie obszary i projektowane są w formie indywidualnych i elastycznych modułów . Naszą odpowiedzią na stawiane wymagania jest programowalny system modułowy oraz modularne komponenty oprogramowania umożliwiająceparametryzację zamiast programowania.

Przykłady rozwiązań automatyzacji maszyn

Pozioma maszyna napełniająca i zamykająca (HFS)

W pełni automatyczna maszyna do napełniania kubków (VMS Maschinenbau)
W pełni automatyczna maszyna do napełniania kubków (VMS Maschinenbau)
W pełni automatyczna maszyna do napełniania kubków (VMS Maschinenbau)

Dzięki modułowi oprogramowania MOVI-C® MOVIKIT® AntiSlosh zapewnione jest prawidłowe napełnienie kubka bez przelewania:

Pionowa maszyna do formowania, napełniania i zamykania (VFFS)

Pionowa maszyna do pakowania w folię (Wolf Verpackungsmaschinen)
Pionowa maszyna do pakowania w folię (Wolf Verpackungsmaschinen)
Pionowa maszyna do pakowania w folię (Wolf Verpackungsmaschinen)

Dzięki skalowalnemu modułowi oprogramowania MOVI-C® MOVIKIT® MultiMotion Camming mogą Państwo szybciej osiągnąć założone cele (Time-to-Market) wykorzystując prostą parametryzację:

Maszyna pakowania zbiorczego

System ładowania od góry Toploader (projekt SEW-EURODRIVE)
System ładowania od góry Toploader (projekt SEW-EURODRIVE)
System ładowania od góry Toploader (projekt SEW-EURODRIVE)

Dzięki modułowi oprogramowania MOVI-C® MOVIKIT® Robotics i na przykład zestawowi kinematyki manipulatorów równoległych mogą Państwo w łatwy sposób skonfigurować swojego robota - dzięki szybkiemu montażowi oraz nieskomplikowanemu programowaniu:

Paletyzator / depaletyzator

Maszyna pakująca z paletyzatorem (ProSystem Packaging)
Maszyna pakująca z paletyzatorem (ProSystem Packaging)
Maszyna pakująca z paletyzatorem (ProSystem Packaging)

Obecnie nowe urządzenia i w pełni zautomatyzowane urządzenia do paletyzacji konstruowane są modułowo, stąd stosowane w nich oprogramowanie musi również podążać za tym modułowym podejściem. Nasz modułowy system automatyki MOVI-C® zawiera w sobie tę modułowość i oferuje programistom najwyższą elastyczność i prostotę.

Parametryzowanie zamiast programowania

Interfejs oprogramowania MOVISUITE® z modułami MOVIKIT®

Chociaż stale rosnące wymagania w zakresie złożoności oraz indywidualizacji projektów oznaczają większe nakłady związane z zakupem nowych maszyn (w szczególności w zakresie maszyn pakujących), producenci maszyn stoją przed wielkim wyzwaniem. Ich zadaniem jest znaczące obniżenie nakładów czasowych oraz kosztów związanych z planowaniem i produkcją. Produkcja w trybie „Time to market“, jak również szybka dostawa oraz dostępność maszyn stają się z dnia na dzień coraz ważniejszym czynnikiem. Dotyczy to również produkcji artykułów spożywczych.

Aby sprostać tym wygórowanym wymaganiom, coraz większa ilość producentów dzieli swoje maszyny na poszczególne obszary i konstruuje je w formie indywidualnych i elastycznych modułów. Z kolei maszyny podzielone na moduły wymagają od producentów automatyki odpowiednich modułowych rozwiązań programistycznych. Odpowiedzią SEW-EURODRIVE na ten problem jest "Parametryzowanie zamiast programowania": Dzięki naszym modułom oprogramowania MOVIKIT® realizacja idealnie dostosowanych funkcji ruchu jest dziecinnie prosta.

Skalowalna automatyzacja od jednego dostawcy

Modułowy system automatyki MOVI-C®

Firma SEW-EURODRIVE wcześnie rozpoznała bieżący trend programowania maszyn i na jego potrzeby opracowała modułowy system automatyki MOVI-C® . Należy przy tym dodać, że nie jest to typowy produkt. MOVI-C® stanowi bowiem całkowicie nową skalowalną platformę do całościowej automatyzacji maszyn.

Skupiliśmy się przy tym na programowaniu zorientowanym na obiekcie (OOP). To oznacza, że na potrzeby poszczególnych modułów maszyny mogą Państwo wykorzystywać indywidualnie dostosowane moduły programistyczne z systemu modułowego oprogramowania. Te gotowe do użytku i sprawdzone moduły oprogramowania zorientowane na potrzeby produkcji artykułów spożywczych oraz technologii opakowań pozwalają na łatwą integrację z Państwa sterowaniem, duplikację oraz późniejsze rozszerzenie systemu - zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem.

Podobnie jak MOVI-C®- moduły oprogramowania MOVIKIT® umożliwiają szybsze osiąganie celów w zakresie programistycznym.

Maszyny komunikują się ze sobą dzięki standaryzacji

Aby różne maszyny pakujące zastosowane na przykład w branży spożywczej w ramach złożonej linii produkcyjnej mogły się ze sobą komunikować, niezbędna jest kompleksowa sieć łącząca za sobą wszystkie komponenty. Na potrzeby możliwie łatwego wdrożenia integracji tych maszyn producenci maszyn mają do wyboru liczne możliwości realizacji komunikacji. SEW-EURODRIVE oferuje w tym zakresierozwiązania Industry 4.0 takie jak IIot (Industrial Internet of Things), standardowe złącza systemów MES oraz ERP za pośrednictwem OMAC PackML, dostęp do danych za pośrednictwem OPC UA® czy wizualizacja webowa.Zgodność ze standardami takimi jak ISA-88 Part 5 oraz FDA CFR 21 Part 11 zapewniającą bezpieczeństwo w zakresie przyszłościowych rozwiązań.

Standardy komunikacji oraz bezpieczeństwa w zakresie automatyzacji maszyn

Kontakt
Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Chciałbyś skonsultować z nami swój projekt? Wyślij do nas wiadomość.

Wyślij zapytanie